کشف گونه جدیدی از خزنده پرنده‌های ماقبل تاریخ | ترسناک با بال‌هایی به بزرگی یک زرافه

تبلیغات بنری

تینو – یکتا فراهانی: گونه جدیدی از پتروسورها – یک خزنده غول پیکر پرنده و گوشتخوار – در حومه استرالیا کشف شده است.

آسمان بلند است

SKY HIGHS اجداد اولیه پرندگانی هستند که امروزه می شناسیم. یعنی آرکئوپتریکس، اجداد اولیه پرندگانی که امروزه می شناسیم، متمایز هستند. آنها قبل از اینکه به رژیم غذایی مبتنی بر گوشت و ماهی روی آورند، میلیون ها سال از حشرات تغذیه کردند.

آرکئوپتریکس

آرکئوپتریکس که پرنده نیست، دایناسور گوشتخوار دوره ژوراسیک است. این دایناسور یکی از اجداد پرندگانی است که حدود 150 تا 155 میلیون سال پیش در دوره ژوراسیک در مجمع الجزایری در دریای استوایی کم عمق در جنوب آلمان زندگی می کردند، زمانی که اروپا بسیار نزدیک به خط استوا بود.
اندازه و شکل آرکئوپتریکس شبیه به زاغی اروپایی است و ممکن است طول آن به 5 متر برسد. با وجود اندازه کوچکش، بال های پهن و توانایی پرواز داشت.

بیشتر بخوانید:

بقایای فسیلی مشکوک

کوین پترسون، که علاقه زیادی به دیرینه شناسی دارد، در سال 2021 استخوان های فسیلی یک خزنده را در حالی که به دنبال طلا بود، پیدا کرد. بقایای فسیل شده این خزنده “وحشتناک” با طول بال هایی تا 15 فوت، تقریباً به اندازه یک زرافه.

طبق گزارش The-Sun، این گونه به عنوان Haliskia peterseni، یک جنس و گونه جدید از سارهای نفتی Anhanguerian طبقه بندی شده است.

شکارچی ترسناک

آدل پنتلند از دانشکده علوم زمین و سیاره‌شناسی کرتین، که سرپرستی تیم تحقیقاتی را بر عهده داشت، در بیانیه‌ای گفت: «هالیسکیا، که طول بال‌های آن حدود 15 فوت است، حدود 100 میلیون سال پیش، زمانی که بخش‌هایی از کوئینزلند مرکزی-غربی زیر آب بود، رخ داد. ، یک سنگ شکن ترسناک بود.

کشف گونه جدیدی از خزنده پرنده ترسناک ماقبل تاریخ با بالهایی به بزرگی زرافه

گونه ناشناخته پتروزار

Anhanguerian همچنین ساکنان جایی بودند که ما اکنون برزیل، انگلستان، مراکش، چین، اسپانیا و ایالات متحده می نامیم.
کشف گونه ای از پتروسارها که قبلاً ناشناخته بود، که 100 میلیون سال پیش رشد کرد، پترسون، متصدی موزه کرونوساروس کرنر در ریچموند استرالیا را هیجان زده کرد.

پترسون می‌گوید: «در حال بررسی فسیل دیگری بودم و داشتم به سمت ماشین برمی‌گشتم که متوجه شدم استخوان دیگری از زمین بیرون زده است. این کشف خبر هیجان انگیزی در حوزه علمی، آموزشی و گردشگری منطقه ای است.

او از کشف یک گونه جدید هیجان زده است، زیرا اشتیاق پترسون به شکل گیری دانش مدرن از گونه های ماقبل تاریخ کمک کرده است.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *