کشف مجسمه باستانی ۲۰۰۰ ساله در تهران + عکس | قیمتی که خریدار عتیقه جات روی این مجسمه گذاشت

تبلیغات بنری

به گزارش سایت تینو، سرهنگ علی قاسم پور رئیس پلیس پیشگیری پایتخت ضمن اعلام خبر کشف یک مجسمه باستانی گفت: پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی توسط ماموران کلانتری 179 خلیج فارس، هویت دو قاچاقچی عتیقه شناسایی شد چه کسی مجسمه فلزی قدیمی را پیدا کرد گفت: مجسمه پس از انتقال به تهران به محله خلیج عربی که تیم عملیات کلانتری ۱۷۹ به همراه عوامل یگان پلیس میراث فرهنگی در آنجا مخفی شده بودند، منتقل شد. مکان متهم محل نگهداری مجسمه است

این افسر پلیس گفت: ماموران پس از هماهنگی قضایی به آدرس اعلام شده اعزام و در یک عملیات ضربتی موفق به شناسایی و دستگیری تمامی قاچاقچیان شدند. رئیس پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: در بازرسی اولیه از مخفیگاه متهم، مجسمه مذکور کشف و به کلانتری منتقل شد، پس از بررسی های بیشتر مشخص شد خریدار عتیقه جات قصد خرید این مجسمه را به مبلغ 200 میلیارد ریال داشته است. .

سرهنگ قاسم پور خاطرنشان کرد: متهم به جرم خود مبنی بر خرید و فروش آثار باستانی اعتراف کرد و با اقدامات پلیسی، هویت خریدار مذکور شناسایی و دستگیر شد. در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت. سرهنگ قاسم پور در پایان توصیه کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه اقدام مجرمانه سریعا با مرکز فوریت های پلیسی شماره 110 تماس گرفته تا در اسرع وقت نسبت به شناسایی و دستگیری مجرمان اقدام شود.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *