کسی که رای ندهد از چه چیزی محروم می شود؟ | هشدار درباره یک انتخاب اشتباه

تبلیغات بنری

الهمشهری آنلاین – گروه سیاسی: آنچه این روزها اهمیتی دوچندان یافته است توجه به دو موضوع اصلی است: اولاً «مضرات عدم شرکت در انتخابات» و ثانیاً «مضرات رأی نادرست». در شرایطی که حضور افراطی در انتخابات می تواند پیامدهای زیانباری برای کشور در عرصه داخلی و بین المللی داشته باشد، انتخاب نادرست نیز مانعی بر سر راه پیشرفت کشور است.

باید در نظر داشت که «عدم مشارکت» و «رای گیری نادرست» هزینه های هنگفتی را به کشور تحمیل می کند. آسیب هایی که در گذشته شاهد بودیم آسیب هایی به مردم و کشور وارد کرد. بنابراین آنچه اکنون ضرورتی انکارناپذیر تلقی می شود یافتن پاسخ های مناسب برای این دو پرسش مهم است; “اگه رای ندیم چی؟” “اثرات یک رای اشتباه چیست؟”؛ سوالاتی که پاسخ روشنی دارند می توانند راه را برای انتخاب آگاهانه در 8 جولای باز کنند.

چرا «حداکثر مشارکت» مهم است؟

یک فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با شهروندی آنلاین وی در خصوص حال و هوای سیاسی کشور در آستانه چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: همه چیز حکایت از یک انتخابات بزرگ دیگر دارد.

عباس سلیمین با اشاره به اینکه شواهد و بررسی های میدانی حاکی از آن است که مشارکت در انتخابات افزایش یافته و به نظر نمی رسد نگرانی خاصی در مورد میزان مشارکت وجود داشته باشد، افزود: با وجود این باید دو محور اصلی را مد نظر قرار دهیم که بر اساس آن: اصل “مشارکت” و “انتخاب صحیح” گامی موثر دیگر در راه سربلندی و شکوفایی ایران عزیزمان برداریم.

وی با تاکید بر اینکه با روشن شدن مضرات عدم شرکت در انتخابات باید کسانی را که مردد هستند نیز تشویق به حضور در پای صندوق های رای کند، ادامه داد: معتقدم اولین ضرر رای ندادن متوجه خود فرد خواهد بود. زیرا این موضوع می تواند جلوی رشد فردی رای دهنده را بگیرد.

سلیمین مین گفت: باید در نظر گرفت که فردی که قصد رای دادن را دارد، سمت کاندیداها را بررسی کرده و در این زمینه مطالعات و تحقیقاتی انجام می دهد. این موضوع در نهایت زمینه ساز رشد آگاهی و بینش سیاسی و اجتماعی او می شود.

وی گفت: فردی که قصد رای ندارد خود را از الزامات توسعه سیاسی و اجتماعی محروم می کند و عملاً روند رشد خود را متوقف می کند. بنابراین معتقدم کسانی که رای نمی دهند حق اولین مجازات را دارند.

به کدام نامزد رای دهیم؟

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه رای ندادن نیز نقض منافع ملی است، گفت: فردی که رای نمی آورد در واقع فرصتی ایجاد می کند تا نامزدی را انتخاب کند که کمتر از «انتخاب صحیح» در کشور باشد. از نظر توانایی اداره و اصلاح امور کشور و حل مشکلات مردم.

اسلیمین افزود: رای ندادن و شرکت نکردن در انتخابات باعث رشد نکردن فرد و خطرات و زیان های متعدد جامعه و منافع ملی می شود.

وی در پاسخ به این سوال که اگر انتخاب درستی نکنیم چه اتفاقی می افتد؟ وی بیان کرد: اگرچه معتقدم حتی یک رای نادرست هم از ثواب رای کم نمی کند و حضور در میدان انتخابات تاثیرات خوبی بر فرد و جامعه دارد اما باید در نظر داشت که انتخابات نادرست تحت تاثیر جنجال. و جو کاذب، خسارات زیادی را به جامعه وارد می کند و در نهایت مسیر رشد کشور می تواند با چالش های اساسی مواجه شود.

سلیمانین ادامه داد: محروم کردن کشور از یک مدیریت فردی «با تجربه»، «آزموده» و «صادق» برای مردم و کشور هزینه زیادی دارد و می‌تواند ما را به ابتدای گذشته بازگرداند.

وی افزود: انتخاب صحیح پس از مشورت با مراجع اصیل، زمینه ساز آینده ای روشن و سربلند برای ایران عزیزمان خواهد بود.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *