چگونه می‌توان از هیدروژن به‌جای سوخت استفاده کرد؟

تبلیغات بنری

تینو – یکتا فراهانی: تاتا موتورز به طور فعال در حال بررسی چندین گزینه سوخت جایگزین، از جمله سه فناوری مبتنی بر هیدروژن است، زیرا در تلاش برای دستیابی به آلایندگی خالص صفر است.

پیشنهاد شده توسط تاتا موتورز

به گزارش autocarpro، در ارائه اخیر سرمایه گذار خود، تاتا موتورز استراتژی خود را برای آینده ای فراتر از دیزل سنتی در فضای CV ترسیم کرد.

این سرمایه گذار هیدروژن را به عنوان یک منطقه تمرکز کلیدی می بیند. به ویژه برای کامیون های متوسط ​​و سنگین که برای کاربردهای بین شهری و مسافت های طولانی در نظر گرفته شده اند توصیه می شود. اگرچه خودروهای هیدروژنی هنوز در هند در مراحل اولیه هستند، تاتا موتورز پتانسیل ارائه هزینه کل مالکیت کمتری را در مقایسه با دیزل می بیند.

سرمایه گذاری مشترک

تاتا موتورز توانسته است یک سرمایه گذاری مشترک با شرکت فناوری و مهندسی Cummins Inc. پروژه خود را انجام دهد و در واقع شاید بتوان گفت که با این ترتیب تقویت شد.

تاتا موتورز موتورهای احتراق داخلی هیدروژنی (ICE) را برای CV های متوسط ​​و سنگین تولید می کند. این شرکت همچنین سال گذشته اولین اتوبوس های پیل سوختی هیدروژنی هند را به شرکت نفت هند تحویل داد. نفت مارکتینگ 15 اتوبوس پیل سوختی را در منطقه دهلی-NCR اداره می کند.

بیشتر بخوانید:

ماموریت ملی هیدروژن سبز

ماموریت ملی هیدروژن سبز دولت هند در حال ترویج پروژه جایگزینی هیدروژن است. هدف این برنامه جاه طلبانه حمایت از توسعه سلول های سوختی هیدروژنی و فناوری های ICE برای اتوبوس ها، کامیون ها و حتی خودروهای سواری است. با بودجه 496 کرور روپیه پیشنهاد شده است.
هدف این ماموریت نیز تولید هیدروژن سبز در مقیاس بزرگ است. با هدف تولید 5 میلیون متریک تن در سال تا سال 2030 و 60 تا 100 گیگاوات تاسیسات الکترولیز.

در همین حال، دولت انتظار دارد که خودروهای مبتنی بر هیدروژن سبز در چند سال آینده با کاهش هزینه های انرژی تجدیدپذیر رقابتی شوند.

تاتا موتورز همچنین به سایر گزینه های سوخت در حال ظهور توجه دارد. گاز طبیعی فشرده (CNG) نمونه بارز این موضوع است، جایی که زیرساخت های سوخت گیری به سرعت در حال گسترش است.

پیش بینی می شود که تا سال 2030 از حدود 6000 دستگاه امروزی به بیش از 10000 دستگاه افزایش یابد، تاتا موتورز با اطمینان از سازگاری خودروهایش با CNG، خود را در موقعیتی قرار می دهد که از این رشد سرمایه گذاری کند.

منبع سوخت آینده

این شرکت همچنین در حال مطالعه سوخت‌های هیبریدی نسل بعدی مانند ED5 با تمرکز بر درک خواص سوخت و اطمینان از سازگاری مواد در وسایل نقلیه است.

تاتا موتورز از اول جولای 2024 قیمت تمام خودروهای تجاری خود را 2 درصد افزایش داده است. به گفته این شرکت، آخرین افزایش قیمت برای جبران تأثیر افزایش قیمت کالاها است.

این برای طیف کامل خودروهای تجاری اعمال می شود و بر اساس مدل و نوع متفاوت خواهد بود.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *