چه خبر از سارای گرجی سریال جیران؟ | نمایش «نیوجرسی» روی صحنه می رود

تبلیغات بنری

به گزارش تینو، وی ادامه داد: داستان این نمایش سال ها در ذهن من بود و پس از صحبت با صالح علوی زاده (نویسنده نمایش)، طرح آن را برای او ارسال کردم. او این فیلمنامه را نوشته و بخشی از آن برگرفته از یک داستان واقعی است که البته بازی شده و نسخه ای از آن را به صورت فیلمنامه داریم.

دشتی که برای چهارمین بار در این پروژه با صالح علوی زاده همکاری می کند، بر ضرورت کار گروهی در تئاتر تاکید کرد و افزود: من موافق کار گروهی در تئاتر هستم و این کار گروهی تنها به حضور بازیگران در تئاتر محدود نمی شود. صحنه، بلکه از پشت صحنه نیز آغاز می شود. من چند سال پیش با صالح علوی زاده آشنا شدم و متوجه شدم فضای ذهنی ما خیلی نزدیک است. هر دوی ما به موضوع انتقام بسیار علاقه مندیم و من دوست دارم با کسی کار کنم که درک متقابلی داشته باشد. از طرفی تیم پشت صحنه هم از اعضای گروه دائمی ما هستند به طوری که حدود 70 درصد اعضای تیم دائمی هستند.

وی با اشاره به تفاوت جوهره تئاتر با سینما ادامه داد: جوهره تئاتر کار گروهی است در حالی که در سینما اینگونه نیست. به همین دلیل است که تئاتر و سینما بسیار متفاوت هستند. در کار گروهی، تعامل حرف اول را می زند و فردیت در تئاتر معنایی ندارد.

دشتی بازیگر نقش نیوجرسی با مهتاب ثروتی، امیرحسین فتحی، میثم میرزایی و… از همراهی بازیگران این نمایش قدردانی کرد و گفت: تیم درجه یک و بسیار منظم است و در دنیا بسیار با هم سازگار هستند. از این نمایش که روی صحنه خلق کردید.

وی درباره وضعیت تبلیغات این پیشنهاد با توجه به محدودیت های موجود و فیلتر شدن فضای مجازی توضیح داد: اعلام در دو مرحله است. قبل از شروع نمایش بیشتر تبلیغات در فضای مجازی صورت می گیرد زیرا بسیاری از گروه های نمایشی شرایط اقتصادی و امکان استفاده از بیلبوردهای شهری را ندارند. با شروع نمایش بیشتر بار تبلیغاتی و رسانه ای بر دوش مخاطبی است که اثر را می بیند و به اطرافیانش توصیه می کند. یعنی تبلیغات دهان به دهان در اینجا موثرتر است.

دشتی که همزمان برنامه دیگری به نام های «فاینال کات» و «برش» را ارائه می کند، درباره این تغییر عنوان توضیح داد: نام اصلی برنامه «فینال کات» بود، اما اجازه ندادند و گفتند. نام انگلیسی را نمی توان برای نمایشنامه های انتخاب شده استفاده کرد. در حالی که این عنوان یک اصطلاح در ویرایش است البته در همان زبان انگلیسی استفاده می شود.

وی افزود: در هر صورت اولین نسخه از نمایش با عنوان «برش نهایی» و نسخه دوم با عنوان «کات» مجوز انتشار یافت. اما هر دو اثر یکسان هستند و در دو سالن متفاوت به نمایش درآمده اند.

دشتی درباره کارگردانی همزمان دو سریال و چالش هایی که کارگردان با آن روبه رو است، توضیح داد: البته برخی از همکاران دیگر همزمان روی دو سریال کار کردند که البته اکثر کارگردان ها علاقه ای به این موضوع ندارند اما گاهی به دلیل اجرای ضعیف. در یک پروژه یا تعهدات دیگری که بر دوش گروه است، دو پروژه از یک کارگردان همزمان ساخته می شود، اما مهم این است که مخاطب احساس نکند در کیفیت کار چیزی کم است. او با دیدن هر کدام از این آثار وارد عمل می شود و متوجه می شود که گروه اجرایی تمام تلاش خود را کرده است.

وی ادامه داد: برای هر یک از این پروژه ها چندین ماه وقت گذاشتیم و هر کدام از این کارها روندی را طی کردند که از ابتدا تا مرحله اجرا از سه تا چهار سال طول کشید. فکر می کنم 30 تا 40 سالگی شما زمانی است که می توانید بیشترین کار را انجام دهید و بعد از آن ممکن است انرژی و صبر خود را از دست بدهید. ضمن اینکه در دوران کرونا کار نکردم و اکنون تمام تلاشم را کرده ام تا کیفیت هیچ کدام از این دو نمایش کاهش پیدا نکند و خوشبختانه بازخوردی که از مخاطبان گرفتیم راضی کننده بود.

این کارگردان درباره تاثیر رویدادهای اجتماعی بر استقبال تماشاگران از تئاتر ادامه داد: متأسفانه هر اتفاقی بیفتد اولین جایی که تحت تأثیر قرار می گیرد سینما، تئاتر و کنسرت است و این روند همیشه از زمان کرونا وجود داشته است. دوره زمانی.

دشتی اضافه کرد: زمانی که مخاطب به تماشای تئاتر عادت کرد، یک اتفاق اجتماعی رخ می دهد و تئاتر تعطیل می شود یا شرایطی پیش می آید که تبلیغات تئاتر در میان اتفاقات اجتماعی گم می شود. به هر حال این وضعیت به ضرر کار گروه های تئاتری است اما در این چند سال آنقدر با اتفاقات متفاوتی مواجه شدیم که دیگر از هیچ چیز تعجب نمی کنیم، اما به هر حال اتفاقات اجتماعی بر افکار عمومی سایه انداخته است. استقبال و فضای اثر هنری.

نمایش «نیوجرسی» هر شب ساعت 21:30 به تهیه کنندگی آرین امیرخان در تالار ملک برگزار می شود و تا 31 تیرماه ادامه دارد. امیرحسین فتحی، مهتاب کسبی، محمد لاریان، میثم میرزایی، فاطمه مسعودی فر بازیگران این فیلم هستند.

نمایش دیگری از این کارگردان با عنوان «کات» 14، 15، 21 و 22 تیرماه ساعت 18:00 به مدت 55 دقیقه در ایران مال عرضه می شود. آرش عادل پرور، صحرا اسد الهی و نفس جعفری در این نمایش حضور دارند.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *