چند نفر در ایران مقرری بیکاری می گیرند؟

تبلیغات بنری

به گزارش تینو، کاهش نرخ بیکاری که در نتیجه رشد اشتغالزایی در سه سال گذشته حاصل شد، بر سایر ابعاد بازار کار نیز تاثیر گذاشته و توانسته از تعداد مشاغل بکاهد. . تعداد مشمولان بیمه بیکاری به اضافه تعداد شرکت هایی که با مشکل مواجه هستند.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کاهش مشمولان بیمه بیکاری در دولت سیزدهم خبر داد و گفت: در ابتدای دولت مردمی و در دوران کرونا، تعداد مشمولان بیمه بیکاری در دولت سیزدهم کاهش یافت. این افراد و تعداد دریافت کنندگان بیمه بیکاری به 240 هزار نفر رسید اما تا پایان سال گذشته به 158 هزار نفر کاهش یافت و کسانی که توانستند آموزش های لازم را دیدند و به محل کار بازگشتند.

علی حسین ریتی فرد در جلسه شفاف سازی عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت سیزدهم اظهار داشت: در حوزه امنیت شغلی بحث پایداری مشاغل فعلی مهم است و سعی کردیم از مشاغل بحرانی و مشکل زا حمایت کنیم. شرکت هایی که به دلایلی از جمله نبود گردش مالی خسارت دیده بودند و طبق گزارش ها در ابتدای دولت 940 شرکت مشکل دار وجود داشت اما اکنون به 607 شرکت رسیده است.

به گفته وی، دولت 13 از دیگر توانمندی ها برای احیای شرکت های راکد و غیرفعال استفاده کرد تا کارخانه ها به چرخه تولید بازگردند.

رایت ورد در عین حال از اجرای طرح آموزش ایمنی برای کارگاه های زیر 10 کارگر خبر داد و گفت: مرکز تحقیقات و حفاظت فنی موظف شد برنامه آموزشی ایمنی را برای کارگران در کارگاه هایی که در آنها کار می کنند تدوین کند. تعداد کارگران کمتر از 10 کارگر است. 10 نفر از مجموع حدود یک میلیون و 300 هزار کارگاه، 87 درصد کارگاه هایی که کمتر از 10 نفر پرسنل دارند.

به گفته معاون روابط کار وزارت کار در دولت سیزدهم حدود هفت میلیون و 300 هزار ساعت کار به کارگران ارائه شد و امسال نیز آموزش کارگاه های زیر 10 کارگر در دستور کار قرار گرفت. وی همچنین از راه اندازی سامانه ثبت حوادث کار کارگران و سامانه رسیدگی به پرونده ها خبر داد.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *