پاتوق هایی برای عاشقان نقش و نگار

تبلیغات بنری

الهمشهری – نیلوفر ذوالفقاری: اگر از هنرمندان و علاقه مندان به تماشای آثار هنری بپرسید، حتما نام چند گالری قدیمی را به عنوان استراحتگاه تورهای هنری ذکر می کنند.

نام مقصد: نمایشگاه آن

عنوان: خیابان فانک، سئول، پلاک 40

نزدیکترین ایستگاه اتوبوس: سیل

نزدیکترین ایستگاه مترو: شهید حقانی

معرفی: گالری او در اکتبر 2018 تأسیس شد. معمولاً هر سال حدود 10 نمایشگاه انفرادی برگزار می کند که هر یک یک ماه به طول می انجامد.

طراحی خاص

معماری این گالری با هدف ساخت گالری طراحی و اجرا شده است و به همین دلیل مساحت آن 120 متر مربع و ارتفاع آن 5 متر است و سقف آن با پنل پوشیده شده است. همچنین امکان استفاده از نور طبیعی روز را فراهم می کند. این گالری ها در اولین جمعه هر ماه میزبان آثار جدید هستند. گالری او انواع هنرها از نقاشی و عکاسی گرفته تا مجسمه سازی، فیلم و هنر اینستالیشن را به نمایش می گذارد تا آثار هنرمندان جوان ایرانی را تبلیغ کند و از تلاش آنها برای کمک به سنت غنی هنر و فرهنگ ایرانی حمایت کند.

نام مقصد: گالری آران

عنوان: خیابان حافظ، کوچه لوگر، خیابان نوول، لو شاتو، پلاک 5

نزدیکترین ایستگاه اتوبوس: حافظ

نزدیکترین ایستگاه مترو: فردوسی

معرفی: در این نمایشگاه آثاری از هنرمندان معاصر در رشته های طراحی، لیتوگرافی و آثار حجمی به نمایش گذاشته شده است.

آران با ساختمان آجری نوستالژیکش

هدف گالری آران ایجاد انجمنی برای ترویج هنرمندان و هنر معاصر ایران است. این گالری از تبادل فرهنگی بین کشورهای جنوب غربی آسیا، شمال آفریقا و آسیای جنوب شرقی پشتیبانی می کند و یکی از پیشگامان هنر معاصر ایران به شمار می رود. گالری آران محیطی جذاب دارد و در طبقه آخر کافه ای ساخته شده است که می توانید پس از بازدید از گالری از آن دیدن کنید و مدتی را سپری کنید. ساختمان آجری این گالری با معماری قدیمی نوستالژیک یکی از جاذبه های بازدید از آن است.

نام مقصد: گالری سیحون

عنوان: خیابان ویسارا، کوچه چهارم، پلاک 11

روز و ساعت بازدید: همه روزه به جز دوشنبه از ساعت 11:00 الی 19:00

معرفی: گالری سهون یکی از قدیمی‌ترین گالری‌های ایران است که در سال ۱۳۴۵ تأسیس شده و تا به امروز بیش از ۱۵۰۰ نمایشگاه از آثار هنرمندان معاصر ایران برگزار کرده است.

بیش از نیم قرن تجربه فنی

در سال ۱۳۴۵ معصومه سهون با کمک همسرش هوشنگ سهون گالری سهون را تأسیس کرد. این گالری به همت آنها از همان سال بدون وقفه به فعالیت خود ادامه داد و بیش از 1500 نمایشگاه از آثار معاصر هنرمندان نوظهور ایرانی برپا کرد. از هنرمندانی که آثار خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشتند و بعدها در سطح ملی به شهرت رسیدند می توان به ژازه طباطبایی، سهراب سپهری، مسعود عربشاهی، حسین زنده رودی، رضا مافی، مکرمه قنبری و علیرضا اسپه آباد اشاره کرد. از مهم ترین فعالیت های گالری سیحون تهران می توان به مشارکت در توسعه هنر و سیاست هنر مدرن در ایران، برگزاری اولین نمایشگاه های پیشگامان هنر مدرن در ایران، برگزاری نمایشگاه های رسمی هنری و تسهیل و تضمین هنر ایران اشاره کرد. روابط با کشورهای غربی گالری سیحون از فضایی مسطح با دو نیمکت بزرگ در وسط گالری برای استراحت تشکیل شده است. دو مجسمه فلزی بزرگ، یکی مردی در حال نواختن ساز پرنده و دیگری نیم تنه اسب، از طرح های اصلی این نمایشگاه هستند. نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی با عنوان «فیل در تاریکی» هم اکنون در این گالری در حال برگزاری است. در این نمایشگاه 12 اثر از 8 نقاش به مخاطبان هنرهای تجسمی ارائه می شود. ابعاد و تکنیک آثار این نمایشگاه متفاوت است و برخی از آثار هنرمندان برای اولین بار در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفت. در گوشه ای از این گالری دو کابینت شیشه ای بزرگ قرار دارد که در آن آثار هنری برای فروش به نمایش گذاشته شده است و بازدیدکنندگان می توانند آن ها را خریداری کنند و همچنین مشاهده کنند.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *