وکیل کوین یامگا در پی شکایت از آبی ها ؛ دلخوری شدید یامگا از نامه استقلال

تبلیغات بنری

به گزارش سایت تینو، 5 دی ماه 1402 هواداران استقلال با خبری تلخ و تکان دهنده مواجه شدند. در آن روز گفته شد امید حمیدی فر هنگام تمرین به طور تصادفی با استوک به صورت کوین یاماگا ضربه زده و سلامت و بینایی این بازیکن را به خطر انداخته است. بلافاصله پس از مصدومیت، سه عمل جراحی روی صورت کوین یاماگا انجام شد. این اتفاق تلخ منجر به گمانه زنی هایی در مورد پایان دوران حرفه ای کوین یاماگا شد. ماه ها از این رویداد آسیب زا می گذرد و درمان های کوین یاماگا همچنان ادامه دارد و اکنون مشخص شده است که می توان بین 20 تا 40 درصد دید او را در چشم آسیب دیده بازگرداند.

حالا که یاماگا خواستار حقوق خود پس از پایان فصل شده، نامه هایی از سوی باشگاه برای وکلای او ارسال شده که عصبانیت این بازیکن را برانگیخته است. قبل از بررسی سند ارسال این نامه ها و مشخصات آنها، لازم است به سال گذشته برگردیم و جزئیات مذاکرات یاماگا و مدیریت زمان باشگاه در آن زمان را شرح دهیم.

قولی به کوین یاماگا

کوین یاماگا پس از مصدومیت در منطقه العین می تواند از باشگاه استقلال برای دریافت غرامت شکایت کند و از کادر فنی این تیم شکایت کند. از آنجایی که تمرینات تیم باید تحت نظارت باشد و به سلامت بازیکنان آسیب نرساند، شکایت از کادر مربیان احتمالاً نتیجه خواهد داد. قوانین فیفا اجازه نمی دهد تمرین، سلامت بازیکن و حرفه ورزشی او به خطر بیفتد. به عنوان مثال، این مبحث شامل آسیب هایی مانند آسیب های تاندون و پارگی رباط صلیبی و همچنین کلیه آسیب های ناشی از برخورد طبیعی فوتبال نمی شود، بلکه شامل بروز آسیب هایی در تمرینات مانند آسیب مغزی، آسیب چشم و سایر آسیب ها می شود. که سلامتی فوتبالیست را به خطر می اندازد و می تواند به پایان دوران ورزشی حرفه ای او منجر شود، تقصیر به گردن کادر فنی است زیرا مربیان باید در تمرینات تدابیر لازم را برای حفظ سلامت بازیکنان در نظر بگیرند.

پس از مصدومیت ستاره خارجی استقلال، علی خاطر در جلسه ای با کوین یاماگا از او خواست در استقلال بماند و به او تضمین داد که باشگاه تمام حقوق و دستمزد فصل 1402/03 را به او پرداخت کند. یاماگا، مدیرعامل استقلال نیز قول داد که اگر توانایی بازی تا فصل آینده را پیدا کند، باشگاه برای همراهی استقلال با او قرارداد جدیدی امضا خواهد کرد. خاطره همچنین به یاماگا قول داد که حتی اگر فصل آینده نتواند دوباره به میدان برود، برای دریافت دستمزد از باشگاه قرارداد دیگری با او امضا خواهد کرد، زیرا این بازیکن در آن شرایط رها شده بود و آن هم زمانی که در تمرین مصدوم شد. برای تیم این از نظر اخلاقی درست نیست.

این صحبت ها باعث شد کوین یاماگا به فکر شکایت از استقلال نباشد و به باشگاه اعتماد کند. حالا باشگاه استقلال نامه ای به وکیل یاماگا ارسال کرده که عصبانیت شدید این بازیکن را برانگیخته است.

زیر پوست تهدید استقلال!

سالواتوره شوالی در نامه ای به باشگاه استقلال خواستار پرداخت حقوق موکلش کوین یاماگا به این بازیکن شد. در پاسخ، باشگاه با ارسال نامه ای به امضای فرشید سمایی از وکیل یاماگا خواست تا پس از پایان فصل 1402/03 صبر کند و پس از اتمام مراحل واگذاری مالکیت باشگاه، حقوق این بازیکن مطالبه شود. پرداخت شده. یاماگا بار دیگر حسن نیت خود را نشان می دهد و منتظر می ماند، اما پس از پایان فصل و ارسال اخطار دیگری از سوی سالواتوره شوال به باشگاه، فرشید سامی پاسخی می دهد که یاماگا را به شدت عصبانی می کند.

باشگاه استقلال در این پیام به صورت غیرمستقیم برای پالس یاماگا ارسال می کند که به دلیل غیبت شما می توانیم شما را جریمه کرده و مبالغ جریمه را از قراردادتان کسر کنیم. این نامه یاماگا را به شدت عصبانی کرد و شنیدیم که وکیل او سالواتوره شوال قصد دارد پس از این پاسخ از باشگاه استقلال شکایت کند.

صرف نظر از مسائل حقوقی که ممکن است باشگاه استقلال در صورت شکایت یاماگا با آن مواجه شود، از نظر اخلاقی، چنین برخوردی با بازیکنی که سلامتش در هنگام تمرین تیم در خطر است، اصلا درست نیست. آیا یمگا بدون اجازه برای جریمه غیبت معطل شد یا به مرخصی رفت؟ این بازیکن آنقدر حرفه ای است که همزمان با درمان در روزهایی که به بیمارستان نمی رفت به محل تمرین باشگاه می آمد و برای حفظ آمادگی جسمانی تمریناتش را انجام می داد.

با تمام این توضیحات، حتی اگر یاماگا الان از استقلال شکایت کند، می تواند علاوه بر مطالبات سال گذشته، از باشگاه خسارت بگیرد. برای باشگاه استقلال رفتار اخلاقی و منطقی این است که دل بازیکنش را به دست آورد و حقش را نگیرد.

داستان یاماگا با داستان پادوانی متفاوت است

مشکل یاماگا حتی با پادوانی هم متفاوت است. اتفاقی که برای پادوانی افتاد در جریان بازی بود اما یاماگا در تمرین مصدوم شد. این نوع رفتار با بازیکن مصدوم در تمرین برای باشگاه استقلال مناسب نیست و می تواند در سطح جهانی تاثیرات منفی بر این باشگاه بگذارد. کل مبلغ را به کوین یاماگا بپردازید تا وکیل این بازیکن که اتفاقاً وکیلی با تجربه و با سابقه مشخص در محکومیت باشگاه ها است، پرونده را به مراجع قضایی فیفا نبرد. کوین یاماگا در تمرین استقلال مصدوم شد و اخلاق حکم می کند که باشگاه استقلال یاماگا را تا زمان سلامتی و بازگشت به میادین تحت قرارداد حفظ کند. این همان قولی است که سال گذشته علی خاطر به ستاره خارجی استقلال داده بود، اما مدیران فعلی باشگاه بدون توجه به وعده ها و انتصابات قبلی، اکنون نامه ای به شوالی نوشته اند که هم یاماجا و هم وکلایش حق داشته باشند. عمل کنید ذهنیت این است که باشگاه استقلال به جای پرداخت حق و حقوق کامل بازیکن مصدوم را به دلیل غیبت در تمرینات و مسابقات جریمه می کند.

در سند زیر پاسخ های باشگاه استقلال به سالواتوره شوالی وکیل یاماگا را علاوه بر ترجمه این دو نامه مشاهده می کنید.

اولین پاسخ به سالواتوره شوال، وکیل یاماگا

ناراحتی شدید یاماگا از سخنرانی استقلال; اخطار زیر پوست باشگاه جریمه و کسر قرارداد! + سند اختصاصی خبری

ترجمه متن پیام:

جناب آقای شوالی

از ارسال وکالت نامه و همچنین درک شما از شرایط فعلی باشگاه استقلال تشکر می کنیم.
همانطور که در مکاتبات قبلی به اطلاع شما رساندم، پرداخت ها بلافاصله پس از پایان فصل 2023/24 و تکمیل انتقال مالکیت باشگاه انجام خواهد شد.

با تشکر از توجه شما
با احترام

باشگاه استقلال پس از اولین نامه چیواله که خود را به عنوان وکیل یاماگا معرفی کرده و خواستار پرداخت مابقی مبلغ قرارداد این بازیکن در بیست و سومین دوره لیگ برتر انگلیس شده، متن فوق را برای این وکیل ارسال کرده است.

پاسخ دوم از سالواتوره شوال، وکیل یاماگا است

وکیل کوین یاماگا پس از شکایت از آبی ها;  یاماگا از سخنرانی استقلال به شدت ناراحت شد

ناراحتی شدید یاماگا از سخنرانی استقلال; اخطار زیر پوست باشگاه جریمه و کسر قرارداد! + سند اختصاصی خبری

ترجمه متن پیام:

جناب آقای شوالی

با توجه به اطلاعیه مورخ 13 خرداد 2024 شما در خصوص دعاوی معوق در خصوص قرارداد منعقده بین باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال و بازیکن آقای کوین یاماگا، دو نکته را یادآور می شوم:
ابتدا طبق بند 4 قرارداد مذکور محل انجام کلیه تعهدات مالی قرارداد در ساختمان مرکزی باشگاه استقلال تهران مشخص گردیده است لذا بدینوسیله از مشتری شما دعوت می نماییم در یک روز کاری از ساختمان باشگاه بازدید نمایند. تا حقوق حق بیمه خود را دریافت کند.
ثانیاً طبق بند 4 قرارداد، هر مبلغی که به بازیکن پرداخت شود مشمول کلیه کسورات عرفی، قانونی و قضایی و جریمه های احتمالی می باشد.
با توجه به مطالب فوق، باشگاه استقلال آمادگی کامل خود را برای انجام تعهدات مالی خود اعلام می دارد.

با تشکر از توجه شما
با احترام

این همان نامه ای است که باعث ناراحتی یاماگا و وکلایش شد. می گویند چرا باید باشگاه استقلال به جریمه های احتمالی و کسورات عرفی و قانونی و قضایی اشاره کند. کدام سنت می گوید که یک بازیکن باید در تمرین تیم نابینا باشد؟ چه قانونی مقرر می کند بازیکنی که در حین تمرین به دلیل بی توجهی هم تیمی خود و کادر فنی دچار آسیب دیدگی از ناحیه چشم شود به دلیل عدم حضور در بازی های آتی تیم جریمه می شود؟

کوین یاماگا و وکیلش با امید به پرداخت کامل حق و تمدید قرارداد فعلی باشگاه استقلال، تا این لحظه در قبال استقلالی ها سکوت اختیار کرده اند اما این خبر تاسف بار از گوشه و کناری به گوش می رسد که قصد دارند از آنها شکایت کنند. مقامات بین المللی شکایتی که از نظر اعتباری به استقلال لطمه می زند.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *