موشک «آریان ۶» روی سکوی پرتاب + عکس

تبلیغات بنری

بر اساس گزارش الکترونیکی موشک جدید اروپایی آریان 6، پس از آموزش در لباس خود، بر روی سکوی پرتاب در گویان فرانسه قرار گرفت و در انتظار پرتاب برنامه ریزی شده است.

به گزارش وب سایت اسپیس، آژانس فضایی اروپا طی یک کنفرانس مطبوعاتی که در 25 ژوئن برگزار شد، اعلام کرد که تمرین wetsuit موفقیت آمیز بوده است. پس از سال ها تاخیر، آژانس فضایی اروپا اکنون مطمئن است که موشک آریان 6 که آینده توانایی اروپا برای پرتاب ماهواره به مدار زمین در نظر گرفته می شود، سرانجام به پرواز در خواهد آمد.

آژانس فضایی اروپا و شرکت فرانسوی Arianespace که این موشک را به صورت تجاری اداره می کند، برای پرتاب در 9 جولای آماده می شوند. پنجره پرتاب سه ساعته در ساعت 14:00 EST باز خواهد شد.

لوسیا لینارس، رئیس بخش راهبرد و پرتاب در آژانس فضایی اروپا گفت: “ما هنوز در حال تجزیه و تحلیل داده‌ها هستیم و ممکن است چند روز طول بکشد، اما تمام اطلاعاتی که اکنون در اختیار داریم نشان می‌دهد که آریان 6 به خوبی کار می‌کند.”

آموزش وت لباس در 20 ژوئن برگزار شد. اپراتورها ابتدا به موشک 90 متری اجازه دادند که بدون پشتیبانی آزادانه روی سکو قرار گیرد. سپس، موشک را به دمای برودتی رساندند، سوخت را به داخل آن پمپ کردند و قبل از آماده شدن برای پرتاب واقعی، سیستم ها را به طور کامل بررسی کردند. آژانس فضایی اروپا اواخر این هفته نتایج دقیق آزمایش را منتشر خواهد کرد، اما به گفته مدیران ماموریت، به نظر می رسد آریان 6 تا کنون طبق برنامه ریزی انجام شده است.

طرح پرواز آریان 6 به مدار پایین زمین در ارتفاع 520 کیلومتری تنها یک پرواز آزمایشی نخواهد بود. زمانی که موشک وارد مدار زمین شد، 9 ماهواره مکعبی را پرتاب خواهد کرد. مرحله بالایی آریان 6 که “وینچی” نام دارد، چهار آزمایش غیر مداری را انجام می دهد. از جمله دستگاهی که سیستمی را برای مکان یابی سریع ماهواره ها و دو کپسول مدارگرد در اقیانوس آرام آزمایش می کند تا مشخص کند که آیا آنها می توانند با موفقیت دوباره وارد جو زمین شوند یا خیر.

مرحله وینچی خواهد سوخت. مرحله بالایی را می توان چندین بار در مدار باز کرد تا چندین ماهواره در ارتفاعات مختلف مستقر شوند و همانطور که برای اولین پرواز برنامه ریزی شده بود، فضاپیما را از مدار خارج کرد و از شناور شدن آن به عنوان زباله یا خارج شدن از کنترل در آن جلوگیری کرد. زمین.

توانایی اروپا برای بلند شدن در خطر است. آریان 6 قرار است جایگزین آریان 5 شود که سال گذشته پس از 117 عرضه و 27 سال خدمت به بازار عرضه شد. از آن زمان، پرتاب‌های اروپایی به موشک‌های کشورهای دیگر، به‌ویژه ایالات متحده، متکی بوده است.

آریان 6 قرار است 9 تا 12 بار در سال تا سال 2026 پرتاب شود. حتی قبل از پرواز افتتاحیه آن، آژانس های فضایی و شرکت های خصوصی 30 ماموریت را رزرو کرده اند. بزرگترین مشتری این موشک آمازون است که 18 پرتاب برای شبکه فضایی کویپر سفارش داده است.

اولین پرتاب در ابتدا برای سال 2020 برنامه ریزی شده بود، اما یک سری مشکلات فنی، همراه با اختلالات ناشی از همه گیری کووید-19 و جنگ بین روسیه و اوکراین، منجر به تاخیرهای مکرر شد.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *