مصرف بی رحمانه آب | هر ایرانی در شبانه روز چقدر آب مصرف می‌کند؟

تبلیغات بنری

به گزارش تینو و بر اساس اطلاعات وزارت نیرو، 52 درصد خانوارهای ایرانی مصرفی زیر الگوی تعیین شده دارند و 48 درصد خانوارها مشترک پرمصرف هستند. علی سیدزاده، مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین سازمان آب کشور می گوید: مصرف سرانه آب شرب در ایران شامل مصارف خانگی و غیر خانگی است که بر اساس آخرین اطلاعات ثبت شده در بیلان آب کشور. این رقم اعلام شده برای هر نفر در روز 235 لیتر است. طبیعتا این عدد در برخی شهرهای بزرگ کشور از جمله تهران به بیش از ۲۴۵ لیتر در روز می رسد.

ایرانی ها چقدر آب مصرف می کنند؟

آیا ایرانی ها بیشتر از میانگین جهانی آب مصرف می کنند؟ سرانه مصرف هر شهروند در دنیا در طول 24 ساعت شبانه روز 150 لیتر و در ایران 235 لیتر است، اما سوال اینجاست که برای مدیریت این وضعیت چه باید کرد و آیا الگوی مصرف آب ما مشکلی دارد؟ قرار گرفتن ایران در معرض خشکسالی های متعدد و بارندگی های ناپایدار از یک سو و هدر رفت آب در شبکه توزیع و البته هدر رفت مکرر هنگام شستن ظروف یا آبیاری باغ ها از سوی دیگر، ما را در مدیریت وضعیت فعلی ناموفق ساخته است. .

کارشناسان می گویند: آب و هوای ایران گرم و خشک است و به دلیل زاویه تابش نور خورشید، سالانه بخش زیادی از آب های سطحی را به دلیل تبخیر زیاد از دست می دهیم و نسبت آب به دلیل شرایط اقلیمی کشور به 30 درصد می رسد. از سوی دیگر سهم آب شرب و فاضلاب از کل برداشت سالانه آب حدود 9 درصد برآورد شده است.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *