مسی گریه نکرد | شباهت‌های آماری زیادی ابرستاره‌ها در کوپا و یورو۲۴

تبلیغات بنری

به گزارش تینو، پس از اینکه کریستیانو رونالدو یک ضربه پنالتی مقابل اسلوونی را خراب کرد و با درخشش دروازه بان پرتغال مهار شد، لیونل مسی در ضربات پنالتی اخیر مقابل اکوادور هم همین کار را کرد. او اولین ضربه پنالتی را برای آرژانتین به صورت برش یا پاننکا روی تیرک دروازه حریف به ثمر رساند. طبیعتا ستاره آرژانتینی برخلاف همتای پرتغالی اش گریه نکرد، اما ظاهرش شبیه صحنه های تکراری ناکامی های گذشته در کوپا آمریکا یا جام جهانی بود. او در فینال کوپا 2016 مقابل شیلی یک ضربه پنالتی و البته جام را از دست داد و در عین حال به دلیل فشار از این تیم خداحافظی کرد اما این بار ماجرا فرق می کرد. این نگاه های زیبا پس از شکست در صحنه ملی به زمانی برمی گردد که امیلیانو مارتینز هنوز اختراع نشده بود! دروازه بان استون ویلا متولد شد تا تمام جام های ملی را برای لیونل مسی به ارمغان بیاورد. او این کار را برای اولین بار در آخرین کوپا آمریکا انجام داد و سپس در جام جهانی 2022 که آرژانتین و مسی را پله پله بالا برد تا اینکه در آخرین ثانیه وقت های اضافه بهترین سیو تاریخ فوتبال را انجام داد. یک به یک -یک بازی مقابل کلمبوانی، او در ضربات پنالتی هم ناجی بود که آرژانتین شد و مسی را به جام جهانی رساند.

حالا شباهت های آماری زیادی بین مسی و رونالدو در کوبا و یورو 24 وجود دارد. در طول مسابقه هیچکدام گلی به ثمر نرساندند (رونالدو از ضربات پنالتی گل زد، اما این به حساب نمی آید)، هر دو تنها یک پاس گل دادند، هر دو یک پنالتی را از دست دادند و توسط دروازه بانان مربوطه، امیلیانو و دیگو کاستا به مرحله بعد فرستاده شدند. .

امیلیانو

امیلیانو مارتینز در 4 بازی اخیر در کوپا آمریکا هیچ گلی دریافت نکرده و آرژانتین در 43 بازی 31 گل با او بسته نگه داشته است. آرژانتین هرگز در ضربات پنالتی با امیلیانو مارتینز در دروازه شکست نخورده است: دو بار در کوپا آمریکا (2021 مقابل کلمبیا و 2024 مقابل اکوادور) و دو بار در جام جهانی (مقابل هلند و فرانسه در سال 2022). او دو ضربه پنالتی آنجل مینا و آلن مندا را در دیدار مقابل اکوادور مهار کرد. در جریان بازی ضربه انر والنسیا به تیر عمودی امیلیانو برخورد کرد و با وجود فریب دروازه بان، توپ گل نشد.

آرژانتین دو ضربات پیاپی در کوپا آمریکا را برد (2021 مقابل کلمبیا و 2024 مقابل اکوادور). موفقیتی که قبلاً در دوره ای دیگر به دست آورده بودند. 1993 مقابل برزیل و کلمبیا.
امیلیانو مارتینز در طول مسابقه دروازه بان ضربات پنالتی نیست. برای آرژانتین، او در زمان قانونی با 6 ضربه پنالتی روبرو شد که 3 ضربه از آنها را برد، یک ضربه را به شیلی مهار کرد (آرتورو ویدال در ریباند گلزنی کرد) و دو ضربه به تیرک دروازه زد (جوشیمار لیوتون از پرو در مقدماتی جام جهانی و افتخار والنسیا در مقدماتی جام جهانی. ). کوپا آمریکا).

دپو مارتینز و ضربات پنالتی در آرژانتین; 24 ضربه شامل ضربات پنالتی در پایان مسابقه، 12 ضربه به گل، 12 ضربه بدون گل، 9 ضربه مهار شده توسط این دروازه بان، 2 ضربه خارج از چارچوب و یک شوت روی تیرک دروازه.
دپو مارتینز و ضربات پنالتی در آرژانتین. تعداد ضربات پنالتی در پایان مسابقه: 24 ضربه گل شده، 12 ضربه بدون گل: 12 ضربه توسط این دروازه بان، 9 ضربه، آفساید: 2، تیر افقی: 1.

اکوادور

اکوادور تیمی سخت کوش و شایسته بود. آنها در جریان بازی یک پنالتی را از دست دادند وگرنه در وقت عادی به نیمه نهایی صعود می کردند. اکوادور با هدایت فلیکس سانچز، سرمربی سابق تیم ملی قطر پیشرفت زیادی داشته است. آنها از سال 1997 در مرحله یک چهارم نهایی کوپا آمریکا گلی به ثمر نرسانده اند، اما این بار بیشتر از آرژانتین مستحق آن بودند. اکوادور در 17 دیدار هرگز نتوانسته آرژانتین را در کوپا شکست دهد (11 باخت، 6 تساوی) و در 40 بازی رو در رو در تمامی رقابت ها تنها 5 بار این حریف را شکست داده است.

109

مسی در طول دوران فوتبالش 140 بار پشت یک ضربه پنالتی ایستاد و 109 بار را به گل تبدیل کرد. این شصتمین پنالتی بود که او اشتباه کرده بود. او در ضربات پنالتی دقت 77.9 درصدی دارد و در اجرای ضربات پنالتی ضعیفتر از رونالدو است. کریستیانو 144 ضربه پنالتی زد و 30 ضربه پنالتی را با دقت 84.5 درصد از دست داد.

مسی در تیم ملی آرژانتین 5 ضربه پنالتی از 29 دقیقه را در 82.8 دقیقه از دست داد. این آمار برای رونالدو 20 گل از 28 ضربه پنالتی با دقت 71.4 است، یعنی دقت مسی در تیم ملی بیشتر از رونالدو و گل های او از ضربات پنالتی ملی نیز بیشتر است.

مسی در 39 مسابقه ای که در کوپا آمریکا انجام داد، 13 گل به ثمر رساند. دقیقاً هر 3 بازی یک گل.

مسی مقابل اکوادور خوب بازی نکرد. پاس گل او از روی ارسال کرنر بود. او در این دیدار تنها 32 بار توپ را لمس کرد که کمترین حضور آرژانتین در مسابقات در مسابقات رسمی است.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *