ماجرای عصبانیت مدعیان اصلاحات از گزارش «اسب زین‌شده» | واکنش تند کیهان

تبلیغات بنری

به گزارش سایت تینو، کیهان نوشت: کمتر از یک ماه به پایان دولت سیزدهم و تحلیف رئیس جمهور منتخب جبهه انقلاب باقی مانده است، برخلاف سکوت ناشی از شرمساری اصلاح طلبان در پایان دوران روحانی. دولت، با غرور و غرور تمام. می گویند دستاوردهای دولت شهید رئیسی را مستند کردند.

شرف و شرم

غرور جبهه انقلاب در دولت سه ساله شهید رئیسی در مقابل شرمساری اصلاح طلبان از عملکرد هشت ساله روحانی دلیل این عصبانیت اصلاح طلبان و رسانه های سریالی آنها را بیان می کند.
کیهان در پایان دوره کوتاه سه ساله دولت سیزدهم بار دیگر با افتخار از وضعیت کشور در مرداد 1403 صحبت می کند و آمار و عملکرد این دولت را برای ثبت تاریخ عنوان می کند وضعیت کشور در مرداد در پایان دولت دوازدهم 1400 بود؟

در فرهنگ لغت اصلاح طلبان، اگر شهید رئیسی دستاوردی داشت، همه عوامل در آن دخالت کردند و رئیس جمهور و دولت تحت تأثیر قرار نگرفتند و اگر توافق هسته ای به عنوان تنها برنامه دولت بدون برنامه روحانی شکست خورد، همه. این بار مقصر است و تقصیر را فقط می توان به گردن روحانی و کسانی انداخت که خود را شاهزاده آن دولت کردند.

در مواجهه با این واقعیت، این گروه های تندرو در دو روز گذشته سعی کرده اند با دروغ پردازی در مورد وضعیت کشور در مرداد 1403 و با پیش گرفتن گزارش مستند کاهان، قبل از شروع دولت جدید، بی کفایتی احتمالی خود را توجیه کنند. . .
اما حتی این رسانه ها نیز نتوانستند دستاوردهای بزرگ و چشمگیر دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی، اقتصادی و اجتماعی را انکار کنند و با کوچک شمردن این دستاوردها سعی در بزرگنمایی مشکلات در شرایط کنونی دارند.

بد جلوه دادن کشور با اغراض جناحی و تعرض به منافع ملی

رویکرد جناحی اصلاح طلبان با ضعیف جلوه دادن کشور در شرایط کنونی، منافع ملی را هدف گرفته و نشان می دهد که دست کشور در سطح بین المللی خالی است. گرچه این رویکرد در میان این طیف بی سابقه است – در ابتدای دولت یازدهم، روحانی با نشر اکاذیب در مورد عملکرد دولت های نهم و دهم، جایگاه کشور را در مذاکرات کور هسته ای تضعیف کرد – اما اکنون نگرانی مردم ایران بیش از این است. همیشه. ایران دستاوردهای مختلف دولت ریاست جمهوری را قدردانی می کند، به رسمیت می شناسد و احساس می کند
انجام دادن.

اعترافات ناخواسته و واکنش های ناامیدانه

در دو روز گذشته روزنامه ای در گزارشی با عنوان «انتظارات دهقانان از دولت شکل نگرفته» با حمله و فرار به جلو علیه گزارش کیهان نوشت: وضعیت مثبت همه مناطق ذکر شد ساختار گزارش به این شرح است: کارشکنی های دولت یازدهم و دوازدهم، معجزه دولت سیزدهم گزارش مذکور حاوی احتیاط ها و اگرهای فراوانی است میلیون بشکه نفت ذکر شده است، اما از نحوه فروش آن، تاثیر جنگ اوکراین بر بازار انرژی، نادیده گرفتن تحریم ها و مذاکرات مخفیانه و مستقیم با آمریکا در سلطان نشین عمان اطلاعی در دست نیست در متن این گزارش جستجو کنید، بسیاری از این گزاره ها را خواهید یافت.
یا در بخشی دیگر از این واکنش در این سریال آمده است: «دولت سیزدهم خدمات خوبی در زمینه صدور مجوز، فعال سازی واحدهای تولیدی، آزادسازی سواحل و تکمیل عضویت در قراردادهایی مانند برجام و شانگهای ارائه کرد، اما مردم این کار را نکردند. این کار را بکن.» آنها آثار این اقدامات را در زندگی خود دیدند و افزود: هیچکس نمی تواند ادعا کند که دولت را بدون مشکل به دولت بعدی می سپارد.

یکی دیگر از روزنامه های زنجیره ای نیز در گزارشی با عنوان «اسب زین شده یا زمین سوخته» اعلام کرد: در حوزه سیاست خارجی اگرچه اقداماتی مانند رابطه با عربستان و یا تقویت حضور ایران در برجام و شانگهای رخ داده است. ، موضوعات مهمی مانند تحریم ها و حل مسئله، برنامه جامع اقدام مشترک، توافق نامه ترمیم و گروه ویژه اقدام مالی اهمیت چندانی پیدا نکرده است و از این حیث، کشور نمی تواند از ظرفیت های فراوانی که می تواند استفاده کند. بدین ترتیب. در حوزه بهداشت و درمان که تمرکز زیادی روی واکسن دارند، قابل ذکر است که قرارداد واکسن مانند سینوفارم که در دولت مرحوم رئیسی قرار داشت در دولت دوازدهم بسته شد. تحویل در دولت سیزدهم صورت گرفت و این موضوع هم مصادره شد به نظر نمی رسد «این درست باشد».
این واکنش نشان می دهد که حتی اصلاح طلبانی که به کتمان واقعیت عادت کرده بودند، نتوانستند خدمات دولت شهید رئیسی را انکار کنند، اما این روزنامه ها و افرادی که برجام را معجزه ای از جانب خداوند و فتح فتوحات می دانستند، معذور شدند. توفیقات دولت شهید رئیسی را عوامل دیگری نسبت دادند

دو مثال فوق در کنار سایر واکنش های ناشی از خشم آنان، به خوبی نشان می دهد که این شبح ناخواسته علیرغم دروغ پردازی هایشان درباره دولت شهید رئیسی، صحت گفته کاهان را تصدیق می کند.
نامه ظریف به شهید کلیدی روز پایانی دولت دوازدهم در خصوص عدم ارائه واکسن، عدم پیوستن دولت دوازدهم به شانگهای و برجام، عدم حل قطع ارتباط با عربستان از سوی دولت روحانی. عربستان عملکرد اسفناک وزارت نفت در دولت روحانی در رابطه با موضوع گاز با ترکمنستان تنها گوشه کوچکی از حقایقی است که خواستاران اصلاحات عمداً به آن اشاره نمی کنند.

حرکت و توجیه بی کفایتی آینده

دلیل اصلی این تلاش ها و فرار در مقابل مدعیان اصلاحات و ورشکستگان سیاسی دولت روحانی که متأسفانه درصدد تسلط بر رئیس جمهور منتخب هستند، بیش از هر چیز بهانه های آنها برای توجیه ناکارآمدی خود در آینده است که گویی آنها خودشان هم به سابقه خود در دولت می نگرند و روحانی هم متوجه شده است که قدرت لازم برای پیشرفت کشور را ندارد، از همین حالا منتظرند که تقصیر بی کفایتی خود را بر دوش دولت بیندازند. آنها، یعنی دولت شهید. اصلی

در این میان دکتر مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب که خود در سال های گذشته به سوء مدیریت روحانی اعتراف کرده است، باید از اتخاذ سبک و سیاق وی و انتخاب کادر اجرایی دولت از بین افرادی که در کنار روحانی کشور را به دردسر انداخته اند، خودداری کند. . وضعیت مرداد 1400. با همان غیرت جهادی که در عملکرد خود در ساخت خانه های بهداشت در استان آذربایجان شرقی در دوران تبلیغ و با پیگیری زحمات شهید رئیسی و پرهیز از اقدامات و سوء مدیریت ها. روحانیت و مردم او، مسیر پیشرفت کشور در دولت سیزدهم را که رهبر انقلاب تاکید کردند ادامه خواهد داشت.

ایران 1403

ایران 1403 با تلاش و مجاهدت دولت شهید رئیسی در تولید و مصرف برق کشور دچار ناهماهنگی شدید شد و ملت پایداری شبکه برق در سال 1403 و قدرت عظیم را فراموش نخواهد کرد. خاموشی ها در سال 1400 به دلیل 8 سال انفعال و نظرات غلط مسئولان وزارت نیرو در دو دولت یازدهم و دوازدهم در زمینه ایجاد نیروگاه و عدم سرمایه گذاری در بهبود مصرف و کاهش تولید رخ داد. مصرف برق
مردم ایران عملکرد اسفناک دولت دوازدهم را در مدیریت بحران کرونا و شکست این دولت در واردات واکسن (به اعتراف ظریف در نامه ای به شهید رئیسی) و موفقیت دولت سیزدهم در واردات واکسن و واکسن فراموش نمی کنند. کنترل اپیدمی کرونا

ایرانی‌ها نارضایتی شدید گازی ناشی از عملکرد و استعفای ژنرال‌های نفت و گاز در دولت روحانی در طول هشت سال گذشته را فراموش نکرده‌اند و زمستان امسال شاهد ثمره توافق جدید و نهایی گاز با ترکمنستان خواهند بود.
مردم ایران به ویژه بازرگانان ثمره پیوستن ایران به برجام، شانگهای، اتحادیه اقتصادی اوراسیا، انحلال کریدور شمال-جنوب و پیشرفت تجارت دریایی ایران در سواحل چابهار و مکران را دیده و احساس کرده اند.

همانطور که روز سه شنبه گزارش شد، دولت شهید رئیسی در شرایطی کشور را تحویل گرفت که خزانه ریال و خزانه کالاهای اساسی در وضعیت بحرانی قرار داشتند. آیا کسانی که خواهان اصلاحات هستند می توانند پیام نوبخت را پنهان کنند؟
شاید اصلاح طلبان و دولت ورشکسته روحانی فراموش کرده اند که محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور وقت در 18 مرداد 1400 در پاسخ به درخواست بودجه رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: تمام موجودی های خزانه به درخواست حضرتعالی (نوبخت) تخلیه شده و موجودی ندارد.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *