قدم زدن در خیابان‌هایی که مزین به نام نقاشان هستند

تبلیغات بنری

الهمشهری – سعیده مرادی: در این مقاله پاراگراف هایی را ارائه کرده ایم که نام نقاشان معاصر بر روی آنها حک شده است.

خیابان کمال الممالک

مساحت: 12

معرفی:

خیابان کمال الملک در محله بهارستان، خیابان صفی علیشاه و ابن سینا را به هم متصل می کند و مجسمه کمال الملک در این خیابان نصب شده است. میدان بهارستان در نزدیکی این خیابان قرار دارد. کمال الملک را پدر نقاشی ایران می دانند. او نقاش مشهور ایرانی در دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی بود و از مشهورترین و تاثیرگذارترین چهره های تاریخ معاصر ایران به شمار می رود. تحصیلات ابتدایی را در مدرسه زادگاهش در کاشان به پایان رساند. پس از آن، پدرش که حرفه اش مانند پیشینیانش نقاشی بود، او و برادر بزرگش را برای ادامه تحصیل در رشته نقاشی در دارالفنون به تهران فرستاد.

خیابان علی اکبر صادقی

منطقه: 1

معرفی:

خیابان صادقی، خیابان قیطریه، خیابانی نزدیک محل زندگی و کار علی اکبر صادقی، نقاش مشهور ایرانی است. علی اکبر صادقی نقاش نئوکلاسیک با گرایش روایی است. او تجربه خوبی در نقاشی کلاسیک ایران و جهان به ویژه مینیاتور ایرانی به دست آورده است. هنر صادقی مبتنی بر سبک نقاشی سنتی کافه‌ای است و آثار او به‌ویژه در دوره‌های اولیه، چه از نظر موضوع و چه از نظر استفاده از عناصر بصری و رنگ، تأثیری ایرانی دارد. در بیشتر آثار او فرهنگ عامیانه ایرانی، اساطیر، نقاشی چایخانه و سنت های تصویری ایرانی مانند پرده خوانی بازآفرینی شده است.

قدم زدن در خیابان های مزین به نام نقاشان

خیابان حسین المحجوبی

مساحت: 8

معرفی:

خیابان منتهی به خانه هنرمند در خیابان بخارست به نام حسین محجوبی، نقاش، معمار و طراح سای پارک در سال 1400 نامگذاری شده است.محجوبی و نقاشی های او در ایران و جهان شناخته شده است. طراحی باغ ساعی تهران در سال 1342 و نظارت بر ساخت و ساز باغ ملت و نیاوران در سال های بعد از آثار باقی مانده در رشته تحصیلی وی است. محجوب وی با بیش از 90 نمایشگاه اختصاصی و شرکت در صدها نمایشگاه گروهی در ایران و سایر کشورها یکی از پرکارترین و برجسته ترین هنرمندان است. در سال 1357 برای تصویرسازی افسانه باران نامزد جایزه بین المللی هانس کریستین اندرسن شد.

قدم زدن در خیابان های مزین به نام نقاشان

خیابان کیارستمی

منطقه: 1

معرفی:

اگرچه شاید خیلی ها نام عباس کیارستمی را به عنوان یکی از کارگردانان مشهور ایرانی بدانند، اما باید گفت که این هنرمند برجسته علاوه بر ساخت فیلم ها و سریال های موفق، دستی در هنر طراحی داشته و آثار زیادی در این زمینه از خود به جای گذاشته است. . بیش از 30 تابلوی نقاشی کیارستمی توسط لیلی گلستان گردآوری و در گالری گلستان به نمایش درآمد. بیشتر نقاشی های این هنرمند سرشناس، آبرنگ و جوهر است. روش کار عباس کیارستمی این بود که عکس می گرفت و بعد از مدتی آن عکس ها را به نقاشی تبدیل کرد. او حتی یک بار روی تابلوها نقاشی کشید و آنها را فروخت.

قدم زدن در خیابان های مزین به نام نقاشان

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *