رامبد جوان از خانه سبز تا تهیه کنندگی در خانه تئاتر

تبلیغات بنری

او اکنون در آخرین فعالیت حرفه ای خود به عنوان تهیه کننده برنامه فعالیت می کند. نمایشی با عنوان «گزارشی مختصر از یک نظریه» اثر عاطفه تهرانی، طراح حرکت، کارگردان و بازیگر تئاتر به زودی در تئاتر دی‌آی اجرا می‌شود. این ارائه بهانه ای است برای مرور آثار رامبد جوان که با او خاطراتی داریم و گاهی دوست نداریم:

از همسران تا خانه سبز

رامبد جوان در سال ۱۳۷۳ در سریال همسران بیژن برنگ و مهران رسام به ایفای نقشی بسیار کوتاه پرداخت. آنقدر کوتاه که هیچکس آن را به خاطر نمی آورد. اما دو سال بعد در سریال «خان سبز» با همین کارگردانان نقش مهمی را ایفا کرد که همچنان در یاد هوادارانش ماند و نقطه شروعی برای پرش هزار متری او شد. فرید جوان همیشه خوش تیپ از محبوبیت زیادی در بین بینندگان سریال برخوردار بود و همین محبوبیت یکی از دلایل ادامه کار این جوان در تلویزیون شد. بعدها در سریال سرمین سبز با مدیران خانه سبز هم کار کرد که البته تا به حال مثل خانه سبز دیده نشده بود.

رامبد جوان از خانه سبز به تهیه کنندگی در خانه تئاتر

کت جادویی

او در دهه 80 در سریال معروف «گربه گدوی» به کارگردانی محمد حسن لطیفی نقش رامبد جوان را بازی کرد. این سریال داستان معمولی را برنامه ریزی کرد، ثروت بد است و زندگی ساده خوب است، و داستان یک کت جادویی بود که جیب هایش همیشه پول تولید می کرد. صاحب کت رئیس شرکت است که ثروت هنگفت او را با مشکلات زیادی مواجه کرده است و اکنون آن را به کارمند برجسته خود با بازی رامبد جوان می دهد. حالا نوبت اوست که با مشکلات مختلف روبرو شود.

رامبد جوان از خانه سبز به تهیه کنندگی در خانه تئاتر

گمشده

سریال گمشده اولین سریال ماه رمضانی نبود که از تلویزیون پخش شد، اما یکی از پرمخاطب ترین سریال ها بود. این سریال حول محور یک جنایتکار با بازی آتیلا پیسیانی است که به دلیل ظاهرش وانمود می کند که مردی با نفوذ و ثروتمند است. رامبد جوان در این سریال بازی نکرد و فقط کارگردانی کرد. نکته دیگر در این سریال آهنگ اصلی با صدای مجید اخشابی است که مورد توجه قرار گرفت و موسیقی با متن آهنگ اصلی این سریال آغاز شد.

رامبد جوان از خانه سبز به تهیه کنندگی در خانه تئاتر

اسپاگتی در هشت دقیقه

این فیلم اولین ساخته رامید جوان است. یک کمدی بدون داستان پیچیده که بیشتر در آپارتمان اتفاق می افتد. خود رامبد جوان در این فیلم نقش اصلی را بازی کرد، نقش مردی که با پسر کوچکش زندگی می کند و آشنایی او با گلشید که با پسر 6 ساله اش در طبقه بالای آنها زندگی می کند و قصد مهاجرت دارد و خلق های مختلف را به وجود آورده است. ماجراهای.

پسر آدم، دختر حوا

این فیلم پرفروش ترین فیلم کمدی سال 1388 بود.رامبد جوان در کنار حمید کاملی و مهناز افشار کارگردانی و بازی در این فیلم را بر عهده داشت. پسر حوا، دختر آدم، داستان دو وکیل است که بر سر مالکیت یک دفتر با هم دعوا می کنند و در این بین وظیفه طلاق یک زوج جوان را بر عهده می گیرند. آن طور که رامبد جوان در خندوانه گفت قرار بود مهران مضحری به جای او این نقش را بازی کند اما مضحری عاشق نقش وکیل است و به هر حال به دلیل طولانی بودن مراحل پیش تولید، حمید کاملی جایگزین او می شود.

رامبد جوان از خانه سبز به تهیه کنندگی در خانه تئاتر

خنده دار

خندوانه را باید معروف ترین و طولانی ترین اثر رامبد جوان دانست. این سریال که هر شب در استودیو و با حضور مخاطبان ضبط می شد در هشت فصل از خرداد 1372 تا مرداد 1301 پخش شد. بخش‌های مختلف اضافه شد و مسابقات کمدی استندآپ بود و مسابقات استندآپ کمدی از جمله مسابقات زمان‌ساز این برنامه است که بحث‌ها و گفتگوهای زیادی را به همراه داشت. خندوانه موافقان و مخالفان زیادی داشت. طرفداران آن به خنده دار بودن آن اشاره کردند و مخالفان آن را بیش از حد سطحی دانستند. اما در طول فصل های مختلف این برنامه با افت قابل توجهی مواجه شد و دیگر ادامه پیدا نکرد.

رامبد جوان از خانه سبز به تهیه کنندگی در خانه تئاتر

صحنه

رامبد گوان سابقه تئاتر هم دارد. کالیگولا (همایون غنی زاده، 1388)، زنی از گذشته (محمد اکباتی، 1389)، درخت بلوط (وحید رهبانی، 1390) و عمارت موروثی خانواده فرانکنشتاین (آتیلا پیسیانی، 2018) نمایش هایی هستند که او در آنها به ایفای نقش پرداخته است. وی تاکنون در 3 نمایش به عنوان تهیه کننده حضور داشته است: «مثل جین آبی» و «آرماس ناموس مانا» هر دو به کارگردانی احسان گودرزی و «بنیاد زاپیتی گاهیک زن» به کارگردانی سهراب حسینی. برنامه «گزارشی کوتاه از نظریه» عاطفه تهرانی این روزها در حال تولید است.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *