دو فرهنگسرا در شمال شهر برای هنردوستان

تبلیغات بنری

الهمشهری – نیلوفر ذوالفقاری: فرهنگسرای ملل و نیاوران اماکن فرهنگی و هنری شمال شهر هستند.

مرکز فرهنگی ملل

عنوان: گیتاریا، خیابان پورحیدری، خیابان روشنگر

نزدیکترین ایستگاه اتوبوس: بهار

نزدیکترین ایستگاه مترو: قیطریه

روز و ساعت فعالیت: از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:00 الی 17:00

معرفی: از ویژگی های مهم نمایشگاه موزه ملل این است که می توانید از نمایشگاه های قبلی آن در صفحه مجازی این نمایشگاه دیدن کنید.

بازدید از نمایشگاه مجازی

دو نمایشگاه فرهنگسرای ملام در دو طرف ورودی فرهنگسرای قرار دارند و فضای ورودی برای مخاطبان چشم نواز است. سالن های 1 و 2 مرکز فرهنگی ملل هر کدام ظرفیت نصب 30 تابلو را دارند. برگزاری نمایشگاه های هنری نقاشی در کنار نمایشگاه های هنرهای سنتی و صنایع دستی با هدف حمایت از هنرمندان و هنرهای بومی و منطقه ای از برنامه های ثابت این نمایشگاه است. نمایشگاه انفرادی و گروهی سایر هنرهای تجسمی و برگزاری هفته های هنر اقوام و ملی از جمله فعالیت های گالری ملل است.

نام مقصد: فرهنگسرای نیاوران

عنوان: میدان نیاوران (باهنر) خیابان پاسداران روبروی پارک نیاوران

معرفی: فرهنگسرای نیاوران از آغاز به کار این فرهنگسرا در سال 57 به عنوان یکی از مراکز مهم هنری پایتخت فعالیت خود را آغاز کرد.

یکی از معتبرترین نمایشگاه ها

دو گالری در فرهنگسرای نیاوران ساخته شده است که هر دو دارای استانداردهای بالایی برای نمایش آثار هنری هستند. گالری اصلی شماره یک در ضلع شمالی صحن ورهنگسرای نیاوران و در سه طبقه با مساحت 600 متر و دیوار دید 130 متر ساخته شده است. گالری کوچک (شماره 2) در ضلع غربی حیاط فرهنگسرای نیاوران و بالای کافه رستوران واقع شده است. این گالری در یک طبقه با پایه ای به طول 120 متر و دیوار نمایشگاهی به طول 30 متر ساخته شده است. گالری های فرهنگسرای نیاوران پس از موزه هنرهای معاصر یکی از بهترین گالری های ایران به شمار می روند. تاکنون گالری نقاشی بسیاری از هنرمندان پیشکسوت این هنر در گالری فرهنگ نیاوران راه اندازی شده است، اما در بیشتر روزهای سال می توان آثار هنرمندان جوان و با تجربه را بر روی دیوار این گالری مشاهده کرد.

جلسات طوفان فکری در کنار نمایشگاه

سابقه فرهنگسرای نیاوران جایگاه ویژه خود را در ارائه و نمایش آثار هنری در رشته های مختلف از جمله نقاشی، خوشنویسی و … نشان داده است و ماه گذشته اعلام شد که زیرساخت های لازم برای برگزاری هر چه بهتر نمایشگاه های مختلف در این نمایشگاه فراهم می شود. مرکز فرهنگی. گالری شماره 1 از زمان تأسیس فرهنگسرای نیاوران در سال 1357 وجود داشته است و معمولاً میزبان نمایشگاه های گروهی، دوسالانه های هنری و نمایش آثار به اصطلاح استادان است. گالری شماره 2 در سال 1383 با هدف نمایش آثار جوانان جویای نام راه اندازی شد. ارسال نمونه آثار به واحد تجسم (در قالب سی دی، فلش و …) تکمیل فرم درخواست توسط هنرمند یا نماینده گروه و اعلام نتایج تابلوی تجسم در فرهنگسرای نیاوران به هنرمند یا گالری فرهنگسرای نیاوران پس از گذشت دو هفته از مراحل اعلام شده در خصوص برگزاری نمایشگاه نقاشی است. در طول برگزاری نمایشگاه های نقاشی، جلسات بحث و گفتگو و پرسش و پاسخ در فرهنگسرا برگزار می شود تا بازدیدکنندگان با هنرمندانی که آثارشان بر دیوارهای نمایشگاه است، آشنا شوند.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *