دستور عجیب و غریب مایکروسافت به کارمندانش در چین

تبلیغات بنری

به گزارش تینو به نقل از بلومبرگ، او گزارش داد که یک یادداشت داخلی را دیده که برای تیم‌هایی که در مایکروسافت کار می‌کنند ارسال شده است که در آن از آنها خواسته شده بود گوشی‌های هوشمند اندرویدی را کنار بگذارند و فقط از آیفون‌های اپل استفاده کنند.

بر اساس این گزارش، این حرکت بخشی از تمرکز مایکروسافت بر امنیت است که در ماه می به عنوان یک اولویت کل شرکت اعلام شد. گزارش‌ها حاکی از آن است که یک یادداشت داخلی مایکروسافت تصریح می‌کند که همه کارمندان در سرزمین اصلی چین باید گوشی‌های هوشمند کار اندروید را تا تاریخ مشخصی در ماه سپتامبر تحویل دهند و در عوض آیفون 15 را دریافت کنند. پس از تاریخ مشخص شده، کارمندان مایکروسافت در چین تنها می‌توانند وارد سیستم شوند و از دستگاه‌ها و حساب‌های کاری خود با آیفون‌ها استفاده کنند.

مایکروسافت از کارمندان خود در چین خواسته است به دلیل امنیت گوشی های هوشمند شغل خود را تغییر دهند.

به نقل از TechNock، گزارش بلومبرگ ادعا می کند که مایکروسافت تا حدی این حرکت را انجام می دهد زیرا فروشگاه برنامه Google Play به طور رسمی در سرزمین اصلی چین در دسترس نیست. زیرا بدون دسترسی به Google Play در آن کشور، دستگاه‌های اندرویدی نمی‌توانند احراز هویت مبتنی بر Android مایکروسافت و سایر برنامه‌های امنیتی و هویتی مورد نیاز کارمندان را اجرا و به‌روزرسانی کنند.

این تغییر امنیتی برای اعضای تیم مایکروسافت در چین یک سال پس از هک گسترده سیستم های این شرکت صورت می گیرد. در یکی از نقض‌هایی که در تابستان 2023 رخ داد، مایکروسافت گفت که یک گروه مستقر در چین به حساب‌های ایمیل Outlook در ایالات متحده و اروپا دسترسی پیدا کرده است.

سفارش عجیب مایکروسافت برای کارمندانش در چین

به دنبال آن حادثه، در نوامبر 2023، مایکروسافت برنامه جدیدی را برای امنیت برای آینده اعلام کرد که برای تقویت تلاش‌های کلی امنیت سایبری طراحی شده است. با این حال، در اوایل ژانویه 2024، این شرکت فاش کرد که یک گروه هکر مستقر در روسیه به حساب‌های ایمیل برخی از مدیران ارشد مایکروسافت دسترسی پیدا کرده است.

بیشتر بخوانید:

از آن زمان، این شرکت اعلام کرده است که نه تنها امنیت اصلی ترین دغدغه آن برای آینده قابل پیش بینی خواهد بود، بلکه حقوق و پاداش کارمندان ممکن است تحت تأثیر مشارکت آنها در اجرای امنیت سایبری قرار گیرد.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *