در این فرهنگسراها هنرگردی کنید

تبلیغات بنری

الهمشهری – نیلوفر ذوالفقاری: اگر به هنر طراحی و نقاشی علاقه دارید، می توانید کار هنرمندان این رشته را در فرهنگسراهای شهر تجربه کنید. نمایشگاه های فرهنگی نه تنها از بازدیدکنندگان هزینه دریافت می کنند، بلکه فرصتی برای کشف و پرورش استعدادهای هنری هستند.

نام مقصد: فرهنگسرای بهمن

عنوان: میدان راه آهن، میدان بهمن

nنزدیکترین ایستگاه اتوبوس: میدان بهمن

نزدیکترین ایستگاه مترو: حیاط راه آهن

روز و ساعت فعالیت: از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9:00 الی 18:00

معرفی: در فرهنگسرای بهمن دو گالری مجزا وجود دارد که هر کدام نمایشگاه نقاشی برگزار می کنند اما یکی از آنها امکاناتی برای نمایش آثار بزرگ دارد.

2. کتابخانه در فرهنگسرا

نمایشگاه شماره 1 ورهنگ سرا 950 متر مربع و نمایشگاه شماره 2 به مساحت 678 متر مربع ساخته شده است. سقف بلند این گالری نصب آثار هنری بزرگ و به یاد ماندنی را برای هنرمندان آسان می کند. ظرفیت گالری شماره 1 بین 100 تا 150 اثر و ظرفیت گالری شماره 2 بین 80 تا 130 اثر است. سطح گالری ها و وجود امکانات رفاهی مختلف در فرهنگسرای بهمن باعث شده تا در بیشتر روزهای سال نمایشگاه نقاشی انفرادی و گروهی در گالری های این فرهنگسرا برگزار شود.

نام مقصد: فرهنگسرای خاوران

عنوان: خیابان خفاران، بزرگراه هاشم آباد

نزدیکترین ایستگاه اتوبوس: شرقی ها

نزدیکترین ایستگاه مترو: نبرد

روز و ساعت فعالیت: همه روزه از ساعت 9 الی 18

معرفی: گالری فرهانسرای خاوران در سال ۱۳۷۲ تاسیس شد و به طور مرتب نمایشگاه های هنری در زمینه های عکاسی، نقاشی و هنرهای تجسمی برگزار می کند.

نمایشگاه مجهز در جنوب تهران

این نمایشگاه از دو سالن اصلی و دو سالن فرعی در دو طبقه تشکیل شده است. این مکان ظرفیت نمایش دو هزار تابلو را دارد. البته نمایشگاه های دیگری در زمینه های خوشنویسی، گرافیک، عکاسی، حجم شناسی و صنایع دستی نیز در این مکان برگزار می شود. این گالری در ساختمان اصلی شهر فرهنگسرا قرار دارد و از آنجایی که خاوران فرهنگسرا یکی از معدود مراکز فرهنگی و هنری با امکانات ویژه در مناطق جنوبی پایتخت است، در سال های اخیر هنرمندان بسیاری گالری فرهنگسرا را برای نمایشگاه خود انتخاب کرده اند. نقاشی های آنها

یک تور هنری در این مراکز فرهنگی داشته باشید

نام مقصد: فرهنگسرای گلستان

عنوان: خیابان گلستان، میدان هلال احمر، رزمندگان غربی

نزدیکترین ایستگاه اتوبوس: خیابان جانبازان

نزدیکترین ایستگاه مترو: فدک

روز و ساعت فعالیت: شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر

معرفی: فرهنگسرای سارو در سال 1374 راه اندازی شد.قبل از آن سارو فرهنگسرای بانو فرهنگسرایی شناخته می شد.

نورپردازی در نمایشگاه

سالن فرهنگسرای گلستان در سال 1376 به مساحت 128 متر مربع با برپایی نمایشگاه های هنری از آثار اساتید و هنرمندان در رشته های طراحی، نقاشی، خوشنویسی، عکاسی، کاریکاتور، تزئینی ممتاز شد. هنر و صنایع دستی با هدف گسترش این هنرها در بین خانواده ها. این فضا که قابلیت نمایش 40 تابلو را دارد و مجهز به سیستم نورپردازی است، مکان مناسبی برای نمایش آثار هنری است. این گالری نمایشگاه های نقاشی انفرادی و نمایشگاه های گروهی برگزار می کند.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *