درآمدهای ارزی کشور در بهار امسال ۴ میلیارد دلار افزایش یافت

تبلیغات بنری

به گزارش تینو به نقل از خبرگزاری فارس، درآمدهای ارزی کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 4 میلیارد دلار افزایش یافت و عرضه ارز برای بخش‌های مختلف اقتصادی از 17.4 میلیارد دلار گذشت. این را بانک مرکزی امروز اعلام کرد.

بانک مرکزی همچنین از تامین 17 میلیارد و 417 میلیون دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی، دارو و کالاهای تجاری و بازرگانی از ابتدای امسال تا 17 تیرماه خبر داد و اعلام کرد: 3 میلیارد و 975 میلیون دلار دلار به ارزهای خارجی به کالاهای اساسی و دارو اختصاص یافت.

تحولات تجارت خارجی حاکی از آن است که صادرات نفتی و غیرنفتی کشور در سه ماهه نخست سال جاری بالغ بر 25.5 میلیارد دلار بوده که نسبت به صادرات در مدت مشابه سال گذشته که بالغ بر 21.5 میلیارد دلار بوده، 18.6 درصد افزایش داشته است.

تراز تجاری کشور در سه ماهه نخست امسال با 51.4 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل از 7.4 میلیارد دلار به 11.2 میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس اعلام بانک مرکزی، از ابتدای سال جاری تا 17 تیرماه 17 میلیارد و 417 میلیون دلار برای واردات کالاهای اساسی، دارو و کالاهای تجاری و بازرگانی تامین شد که از این میزان، 3 میلیارد و 975 میلیون دلار. سهم ارزهای خارجی کالاهای اساسی و دارو بود.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *