خبر خوش منظور ویژه بازنشستگان | در انتظار این واریزی باشید

تبلیغات بنری

به گزارش خبرگزاری ایرنا تینو، داود منظور در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: بازنشستگان عزیز! وعده وفاداری؛ خبرهای خوبی در راه است.

وی افزود: با توجه به تصویب آیین نامه اجرایی متناسب با حقوق بازنشستگان در جلسه روز یکشنبه (12 تیرماه) دولت، طی روزهای آتی و پس از صدور نسبت، مبلغی به حساب مستمری بگیران واریز می شود. مصوبات، تسویه حساب نهایی اجرا خواهد شد.

بر اساس بند الحاقی ماده 29 لایحه قانون برنامه هفتم توسعه، در راستای تحقق عدالت در پرداخت حقوق کارکنان و بازنشستگان و همچنین تناسب حقوق بازنشستگان با 90 درصد حقوق مستمر و پاداش موضوع با کسر کارمندان مشابه و برابر، دولت متعهد است تا پایان سال سوم برنامه اقداماتی را انجام دهد. این افزایش از سال 1403 برای هر کدام معادل 40 درصد در سال اول و 30 درصد در سال های دوم و سوم خواهد بود و این تفاوت به 90 درصد می رسد. آیین نامه اجرایی این بند با تصمیم هیات وزیران تصویب می شود.

منابع همسان سازی حقوق بازنشستگان در قانون بودجه آمده است

منظور 21 خردادماه سال جاری در نشست خبری تساوی حقوق بازنشستگان گفت: در برنامه هفتم شاهد هستیم که ظرف سه سال اجرایی می شود. به طوری که درصد برنامه در سال اول اجرا (1403) 40 درصد و در دو سال بعد (1404 و 1405) هر سال 30 درصد است.

وی افزود: منابع همسان سازی حقوق بازنشستگان در قانون بودجه 1403 پیش بینی شده است.

معاون رئیس جمهور گفت: در خصوص صندوق های بازنشستگی بخش دولتی، قانون بودجه با همکاری مجلس نمایندگان منابع خود را به گونه ای دیده است که این پرداخت ها بدون مشکل قابل پرداخت است. به این ترتیب مالیات بر ارزش افزوده یک درصدی به میزان 50 هزار میلیارد تومان صرفه جویی شد.

منظور ادامه داد: با صدور قانون بودجه در حال اصلاح احکام قانونی برای بازنشستگان هستیم و مقدمات اجرای معادله حقوق بازنشستگان در حال انجام است و از ابتدای سال جاری برای حقوق بازنشستگان اجرا و اعمال می شود. سال آینده. امسال.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره تساوی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: پیش بینی می شود در قانون بودجه امسال دولت 130 هزار میلیارد تومان از بدهی خود به تامین اجتماعی را برای این موضوع پرداخت کند تا برابری شود. اجرا خواهد شد و جلساتی با تامین اجتماعی در حال انجام است تا به نتیجه برسد.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *