توسعه دارو، روش‌های جراحی و لوازم آرایشی در روبات‌ها

تبلیغات بنری

تینو – یکتا فراهانی: در واقع، اصطلاح “ربات” برای افراد مختلف به معنای متفاوت است. حتی خود متخصصان ربات نیز نظرات متفاوتی در مورد ربات بودن یا نبودن آن دارند. اما برای بسیاری از ما، داستان های علمی تخیلی تاثیر زیادی بر ظاهر یک ربات و قابلیت های آن داشته است.
ربات های تعمیر

ربات هایی با پوست احیا کننده می توانند بافت های مهندسی شده داشته باشند. در حال حاضر، این ربات ها پیشرفت زیادی کرده اند و می توانند بافت های مهندسی شده را به ماشین ها متصل کنند.

آنها همچنین دارای تنوع زیادی هستند، معمولاً در اندازه، طراحی و قابلیت هایشان.

انواع روبات ها

روبات های مختلف از چرخ برای حرکت استفاده می کنند. اما شکل آنها متفاوت است. یعنی برخی روی دو، چهار یا حتی شش پا راه می روند. برخی از ربات ها می توانند زیر آب شنا کنند. در حالی که دیگران می توانند؛ مانند یک پهپاد به آسمان بروید. برخی دیگر ریزتراشه‌های کوچک را در تأسیسات ابتدایی جمع‌آوری می‌کنند، یا دیگران در کارخانه‌های خودروسازی غبارآلود کار می‌کنند.
به گفته The Sun، روبات هایی به اندازه یک سکه یا حتی بزرگتر از یک یخچال نیز وجود دارند. برخی از روبات ها همچنین می توانند پنکیک درست کنند. در حالی که دیگران می توانند روی مریخ فرود بیایند.

بیشتر بخوانید:

قول عجیب ماسک در مورد روبات ها

ساخت ربات های انسان نما

رشد پوست

توسعه پوست در ربات ها می تواند مزایایی در تولید دارو، روش های جراحی و لوازم آرایشی داشته باشد. قابلیت های حسی، تحرک و ظاهری انسانی تر را فراهم می کند. مثل فیلم ترمیناتور
تیمی از دانشمندان ژاپنی قبلاً با استفاده از بافت ماهیچه ای بیولوژیکی و گوشت آزمایشگاهی چاپ سه بعدی، ربات های راه رفتن ساخته اند، با پوست جعلی که در صورت آسیب می تواند خود را ترمیم کند. اما پس از مهندسی پوست، به دنبال بهبود قابلیت ها و چسبندگی آن بودند.

توسعه داروها، جراحی ها و لوازم آرایشی در روبات ها

خوددرمانی

پروفسور شوجی تاکوچی از دانشگاه توکیو می گوید: «با تقلید از ساختارهای رباط در پوست انسان و استفاده از سوراخ های V شکل ویژه در مواد جامد، راهی برای اتصال پوست به ساختارهای پیچیده پیدا کردیم. این بدان معنی است که پوست می تواند با اجزای مکانیکی ربات بدون پارگی یا پارگی حرکت کند.

او معتقد است که رشد پوست می تواند مزایایی در تولید دارو، جراحی و لوازم آرایشی داشته باشد.

پروفسور تاکوچی گفت گام بعدی ادغام غدد عرق، غدد چربی، منافذ، عروق خونی، چربی و اعصاب خواهد بود. در عین حال، حرکت نیز عامل مهمی است. بنابراین، چالش مهم دیگر ایجاد عبارات انسانی با ادغام محرک ها یا عضلات پیچیده در ربات است.

و البته، ایجاد ربات‌هایی که می‌توانند خود را درمان کنند، محیط خود را با دقت بیشتری حس کنند و وظایفی را با مهارت انسان‌مانند انجام دهند. موضوع می تواند بسیار انگیزاننده باشد.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *