بازدید از این موزه برای کودکان ضروری است

تبلیغات بنری

شهروند: ایرانک شاید تنها موزه ایران باشد که در گذشته به فرهنگ و سبک زندگی کودکان توجه خاصی داشته است. با رفتن به این موزه گویی وارد گرداب زمان شده اید و تجربه ای تازه دارید. با توجه به اینکه این موزه برای کودکان در نظر گرفته شده است، فراموش نکنید که این تجربه جدید را با کودک خود به اشتراک بگذارید.

سفر به گذشته

اگر بگوییم موزه ایرانک از معدود مراکزی است که در گذشته به فرهنگ کودک توجه می کرد، اشتباه نمی کنیم. در این موزه به نظر می رسد که کودکان وارد گرداب زمانی شده و برای کسب تجربیات جدید به گذشته سفر می کنند. وب سایت ایرانانک شامل 5 بخش آموزش، پوشاک، ابزار زندگی، بازی و عروسک است. به عنوان مثال، در بخش آموزش، یک مدرسه قدیمی طراحی شده است که در آن بازدیدکنندگان می توانند با بچه های مدرسه، معلمان مدرسه، سنت های مدرسه و آثاری که به این کودکان آموزش داده شده است، آشنا شوند. با گذشت زمان، اساتید بزرگی چون میرزا حسن رشدیه و جبار باغچیبان از موزه بیرون می‌آیند تا داستان تلاش خستگی‌ناپذیر خود را برای ایجاد آموزش جدید بیان کنند. اگرچه به نظر می رسد این موزه برای کودکان در نظر گرفته شده است، اما حتی افراد مسن نیز می توانند از آن بهره ببرند و اسباب بازی ها، لباس ها، کتاب ها و لوازم جانبی دوران کودکی خود را مرور کنند.

از موش و گربه تا چنگول و مغول

موزه ایرانک علاوه بر نمایشگاه‌های شگفت‌انگیز، برنامه‌های جذابی مانند بازی‌های نمایشی و نمایش عروسکی نیز دارد که معمولاً در بازدیدهای گروهی از شنبه تا چهارشنبه برگزار می‌شود. نکته جالب این است که این نمایش های سنتی با داستان هایی از “گربه و موش” بردگان زاکانی و شخصیت های عامیانه مردمی مانند شنگول و مغول ارائه می شود که کودکان را به شدت جذب می کند. در پایان بازدید از این موزه، اگر نمی خواهید دست خالی آنجا را ترک کنید، حتما از مغازه ای که در انتهای موزه قرار دارد دیدن کنید. فروشگاه موزه کتاب، اسباب بازی و اقلام مربوط به موزه می فروشد. علاوه بر این، از سال 2009، مسئولان موزه بازدید از موزه را به صورت مجازی در دسترس قرار داده اند. برای بازدید مجازی از موزه ایرانک می توانید به سایت موزه به نشانی مراجعه کنید https://iranak.org/muse دیده می شود.

بازدید از این موزه برای کودکان ضروری است

عنوان: خیابان میرداماد، نرسیده به میدان مادر، انتهای خیابان شهید بهزاد حصاری (رزان جنوبی)، تالار گنجینه ملی

روز و ساعت فعالیت: همه روزه از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر

هزینه بلیط: 80 هزار تومان

معرفی: ایرانچ موزه ای است مختص تاریخ و فرهنگ دوران کودکی که بر اساس مجموعه ده جلدی کتاب های تاریخ ادبیات کودک و نوجوان و کتاب های «تاریخ کودک و کودکی در ایران» شکل گرفته است.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *