آیا روبات‌ها هم خودکشی می‌کنند؟

تبلیغات بنری

تینو – یکتا فراهانی: تحقیقات زیادی برای درک نحوه کار ربات های کارمند در حال انجام است و نتایج نشان دهنده تعامل بهتر کارمند و ربات در محل کار است.
در واقع، استفاده از چنین امکاناتی در محل کار، دیدگاه متفاوتی در مورد اینکه چگونه همکاری بین روبات ها و خدمات کارکنان متفاوت است، ارائه می دهد.

سقوط یا خودکشی؟

اخیراً در تالار شهر گومی در کره جنوبی شاهد اولین حادثه کارمند رباتی بودیم که به نوعی دنیا را شوکه کرد. شاهدان دیدند که ربات به طور متناوب می چرخد ​​و سپس سقوط می کند. از این رو چنین اتفاقی گمانه زنی های بسیاری را برای دانستن دلایل سقوط امسال به راه انداخت.

خودکشی رباتی

رسانه های محلی و کاربران شبکه های اجتماعی این را اولین “خودکشی رباتی” در کشور توصیف کردند. آنها گزارش دادند که ربات سخت کوش پس از جابجایی بیش از حد به زمین افتاد. کار او همچنین ارائه اسناد روزانه، تبلیغ شهر و انتشار اطلاعات در بین مردم محلی بود.

شاهدان عینی گزارش دادند که اندکی قبل از حادثه، این ربات را در نقطه‌ای در حال چرخش دیدند و پس از مدتی سقوط کرد که باعث شد به احتمالات زیادی برای چگونگی و چرایی سقوط آن فکر کنند.

بیشتر بخوانید:

نقص فنی یا خستگی مفرط!؟

برخی از کارشناسان بر این باورند که ربات ممکن است به دلیل فشار زیاد کار از افسردگی یا نوعی شکست عاطفی رنج برده باشد. در حالی که برخی دیگر نقص فنی را عامل اصلی این حادثه می دانند.

شرایط دقیقی که منجر به مرگ شد

به گزارش Interestingengineering، در حال حاضر شرایط دقیقی که منجر به مرگ ربات شده است در حال بررسی است. مسئول این تحقیق می‌گوید: «قطعات جمع‌آوری‌شده توسط این شرکت با جزئیات مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهند گرفت.

این ربات توسط Bear Robotics، یک استارتاپ رباتیک پیشخدمت مستقر در کالیفرنیا، توسعه یافته است.

احتمالات را بررسی کنید

این اتفاق باعث کنجکاوی و البته دلخوری در سراسر کشور شده است. عناوین رسانه های محلی نیز “خودکشی ربات” را زیر سوال بردند و متعجب بودند که چه شرایطی باعث شده این ربات به چنین رویدادی منجر شود.

آیا روبات ها هم خودکشی می کنند؟

درود بر ربات افتاده

این روزها، رسانه های اجتماعی کره جنوبی مملو از واکنش ها هستند، از تمجید از ربات های سقوط کرده تا بحث های جدی در مورد پیامدهای اخلاقی هوش مصنوعی و احتمال آسیب دیدن روبات ها.

آنها همچنین در حال بررسی مواردی مانند کیفیت این ربات و توانایی آن در فراخوانی آسانسور و حرکت بین طبقات به طور مستقل هستند که به نظر آنها نسبتاً منحصر به فرد است.
بر اساس گزارش ها، این ربات از ساعت 9 صبح تا 18 بعد از ظهر کار می کرد و کارت کارمند دولتی را نیز به همراه داشت.

رفتار اخلاقی هوش مصنوعی

لازم به ذکر است که کره جنوبی رهبر جهانی در پذیرش ربات است و بالاترین تراکم ربات را در جهان دارد. این کشور با داشتن یک ربات صنعتی به ازای هر ده کارمند، اتوماسیون را در بخش‌های مختلف، از تولید تا خدمات عمومی در نظر گرفته است.
اما این حادثه سوالات مهمی را در مورد پیامدهای اخلاقی چنین ادغام رباتیک در مقیاس بزرگ ایجاد می کند. به خصوص در نقش هایی که به طور سنتی توسط انسان ها اشغال می شود.

همچنین نگرانی هایی را در مورد حجم کار و رفاه ربات ها در نیروی کار ایجاد کرده است و بحث های زیادی را در مورد رفتار اخلاقی هوش مصنوعی به راه انداخته است.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *