آخرین وضعیت سدهای کرخه، دز و کارون در خوزستان | میزان پرشدگی سدهای زنجیره کارون چقدر است؟

تبلیغات بنری

به گزارش تینو به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، سخنگوی صنعت آب کشور گفت: با وجود اینکه آبدهی رودخانه های این حوضه امسال 24 درصد کاهش یافته است، سدهای رشته کوه کارون در خوزستان. 88 درصد پر هستند و شرایط مساعدی دارند. شرایط

فیروز قاسم زاده با بیان اینکه مدیریت سدهای خوزستان بر اساس برنامه منابع و مصارف این استان انجام می شود، افزود: با در نظر گرفتن ویژگی های استان خوزستان از نظر فعالیت های کشاورزی، تامین نیاز شرب و شرایط زیست محیطی رودخانه ها. و تالاب های این استان. و تولید برق در سدهای سری کارون، سد دز و سد کرخا، مدیریت مخازن این منطقه از حساسیت ویژه ای برای وزارت نیرو محسوب می شود.

وی افزود: از این منظر برنامه منابع و مصرف سدهای مذکور در سال آبی جاری دو بار مورد بازنگری قرار گرفت تا مطابقت لازم با درآمد حوضه و تضمین کافی تامین آب و برق حاصل شود. در مرحله اجرای این برنامه وضعیت مخازن به صورت مستمر رصد می شود و عملکرد برنامه به صورت هفتگی تنظیم می شود.

قاسم زاده ادامه داد: همین موضوع باعث شد که سد کرخه نسبت به سال های اخیر در وضعیت مطلوبی قرار گیرد و سد دز 93 درصد پر شده است و سری کارون نیز با وجود افت 24 درصدی رودخانه های این حوضه در سال جاری با پایان دولت، دارای پر کردن تقریبا معادل سال گذشته است.

سخنگوی آب کشور گفت: سدهای خوزستان در حال حاضر پرتر از سال گذشته است و با اجرای دقیق برنامه منابع و مصرف این سدها، شرایط مطمئنی برای تامین آب در منطقه فراهم می شود و انتظار می رود برق نیز با ظرفیت مناسب تولید خواهد شد.

تبلیغات بنری

hamshahrionline به نقل از تینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *